Employees Profile

CRTL, Bangalore

Sl. No.

Name of the incumbent Shri/Smt./Kum.

Name of the post

Director General's Office

01

V S Nandakumar

Director General

02

George C P

Private Secretary

03

Satish K H

Assistant Grade I

04

Gopalakrishnan G

Driver (SG)

05

Jhinkoo Ram

Tech Attendant Grade 3

Accounts-I

01

Muralikrishna C S

Chief Accounts Officer (SG)

02

Sivaramakrishnan R

Senior Assistant

03

Latha C

Assistant Grade I

04

Vasudha Havanur

Assistant Grade II

05

Nagaraj

Assistant Grade II

06

Suresha

Attendant Grade 4

Accounts-II

01

Purnima Pandey

Accounts Officer

02

Bharathi Bai K

Senior Assistant

03

Ananda G

Senior Assistant

04

Satheesh Babu P.S

Assistant Grade I

05

Karthik R

Assistant Grade I

06

Jyothi H R

Assistant Grade I

07

Anil Kumar G

Assistant Grade I

08

Leelavathi M R

Assistant Grade II

09

Reshma Vijay

Assistant Grade II

10

Vivek A

Assistant Grade II

11

N Veeranji Kumar

Assistant Grade II

12

Chandrika S. Shanbhag

Assistant Grade II

13

Vootla Sreekanth

Assistant Grade III

14

B K Suneetha

Attendant Grade 5

15

Narasimhalu

Attendant Grade 5

16

Somasekhara M

Attendant Grade 4

Administration-I

01

Sridhar B

Chief Administrative Officer (SG)

02

Zaheer Begum M

Administrative Officer

03

Madhuram Subramani

Senior Personal Assistant Grade I

04

Sowbhagya S

Assistant Grade I

05

Prasanna D L

Assistant Grade II

06

Swaminathan S

Assistant Grade II

07

Pradeep

Assistant Grade II

08

Kavya V

Assistant Grade II

09

Raghavendra Rao R

Attendant Grade 5

Administration-II

01

Praveen Kumar K

Administrative Officer

02

Lakshmikantha N

Senior Assistant

03

Elango G

Senior Assistant

04

Siddeswara T

Assistant Grade I

05

Suma M B

Assistant Grade I

06

Rakshit R

Assistant Grade II

07

Asha B.M

Assistant Grade III

08

Varadaraju P

Telephone Operator Grade I

09

Jayamary A

Tech Attndt Gr 5 (Dresser)

10

Subba Rao G

Attendant Grade 5

11

Venkatachalapathy T

Driver(OG)

Civil Engineering Division(CED)

 

Sudhakara Reddy S

Additional Director & Group Head (PSD, CED) & HoD-HPL

01

Suryanarayana K

Engineering Officer Grade 4 (Engineer In-charge & Officer In-charge)

02

Kamala G S

Engineering Officer Grade 3

03

Sahodar Gade

Engineering Officer Grade 3

04

Ezilan S

Technical Attendant Grade 5

05

Venkatesh

Technical Attendant Grade 5

06

Jayarama L

Assistant Grade I

07

Meenakshamma

Multi-Tasking Staff Grade 4

 

Capacitors Division (CD)

 

Anupam Awasthi

Additional Director & Group Head (CD,CDD,EMD, HVD) & HoD-(Planning & I&PD)

1

Dr. Bhavani Shanker T

Joint Director (HOD)

2

Vaidhyanathan V

Engineering Officer Grade 3 (Gp.II)

3

Shyam R

Engineering Officer Grade 2

4

Sheik Mohamed A

Engineering Assistant

5

Manjunatha Tambrahalli

Technician Grade 1

6

Moka Sivakumar

Technician Grade 1

7

Nalini B

Senior Personal Assistant

8

Nagaraja H

Attendant Grade 4

Cables and Diagnostics Division (CDD)

 

Anupam Awasthi

Additional Director & Group Head (CD,CDD,EMD, HVD) & HoD-(Planning & I&PD)

1

Meena K P

Joint Director (HoD)

2

Arunjothi R

Joint Director

3

Thirumurty

Engineering Officer Grade 4

4

Dillip Kumar Puhan

Engineering Officer Grade 3

5

P V Satheesh Kumar

Engineering Officer Grade 3 (Gp.II)

6

Dr. Moumita Naskar

Scientific Officer Grade 3

7

Ashitha P N

Engineering Officer Grade 1

8

Rajat Sharma

Engineering Officer Grade 1

9

Raja G K

Engineering Officer Grade 2 (Gp.II)

10

Karthick R

Technician Grade 2 (Elect)

11

Santhosha M

Technician Gr 1

12

Ravi K

Technical Attendant Grade 5

13

Krishnamurthy D R

Attendant Grade 4

14

Kanakavalli K

Assistant Grade III

Dielectric Materials Division (DMD)

01

Dr. Thomas P

Additional Director & Group Head (MTD,R&D,Trg) & HoD-DMD

02

G R Viswanath

Joint Director

03

Sadasiva Murthy P

Joint Director

04

Ann Pamla Cruz

Engineering Officer Grade 3(Gp.II)

05

Dr.Gnanasekaran D

Scientific Officer Grade 2

06

N Ajith Kumar

Engineering Officer Grade 1

07

Siva Prakash R R

Engineering Assistant

08

Dr.Ravi Babu Velpula

Scientific Assistant

09

Ravi B

Attendant Grade 5

10

Govindaraju H V

Attendant Grade 5

11

Govindaraju P

Attendant Grade 2

12

Mangala S

Senior Personal Assistant

Distribution Systems Division (DSD)

1

D.Krishnamurthy

Additional Director & Group Head (MUAD,DSD,MED,EVRC)

2

Shyam Sundar S

Joint Director (HoD)

3

K Gangaraju

Engineering Officer Grade 3

4

Shaileshkapoor

Engineering Officer Grade 1

5

Sundaramurthy R

Attendant Grade 4

Electrical Appliances Technology Division (EATD)

 

Swaraj Kumar Das

Additional Director & Group Head (EATD, Purchase, ERED) & HoD-SC Lab and HRT Lab

1

Dr. P Chandra sekhar

Joint Director (HoD)

2

Dr. Kuldeep Singh Rana

Scientific Officer Grade 3

3

Venkatesh D

Engineering Officer Gr 3 (Gp.II)

4

Lokeshappa M

Technical Attendant Grade 5

5

Nischith N

Technician Grade 1

6

Yashwanth. G.M

Technician Grade 1

7

Chandramouly

Attendant Grade 5

8

Gousia S.K

Assistant Grade II

Electrical Maintenance Division(EMD)

 

Anupam Awasthi

Additional Director & Group Head (CD,CDD,EMD, HVD) & HoD-(Planning & I&PD)

1

Pandian G

Joint Director (HoD)

2

Gireesha S R

Engineering Officer Grade 3 (Gp.II)

3

Tamil Vanan R

Engineering Officer Grade 1 (Gp.II)

4

Haleshi B M

Technician Grade 5

5

Siddaramappa

Technician Grade 4

6

Hameed H L

Technician Grade 1

7

Kandipilli Lovasrinu

Technician Grade 1

8

Kodanda Ramu A

Technical Attendant Grade 5

Energy Efficiency and Renewable Energy Division (ERED)

 

Swaraj Kumar Das

Additional Director & Group Head (EATD, Purchase, ERED) & HoD-SC Lab and HRT Lab

1

Sudhir Kumar R

Joint Director (HoD) & Incharge of Library and Information Centre

2

Jothi Basu S

Joint Director

3

Rajkumar N

Joint Director

4

Jey kishan Kumar K

Engineering Officer Grade 1

5

Prashob S

Engineering Officer Grade 1

6

Raghu R

Engineering Assistant

7

Ajit Kumar Mohanty

Technician Grade 1

8

Vinodkumar

Technician Grade 1

9

Ashok Kumar N

Attendant Grade 5

10

Unnikrishnan Nair

Personal Assistant

Earthquake Engineering & Vibration Research Centre (EVRC)

 

D Krishnamurthy

Additional Director & Group Head (MUAD,DSD, EVRC, MED)

01

Panneer Selvam R

Joint Director (HOD)

02

Nampoothiri A N N

Engineering Officer Grade 3 (Gp.II)

03

Yamini Gupta

Engineering Officer Grade 1

04

Dudekala Nagesh Babu

Engineering Assistant

05

Pooncheral R

Technician Grade 1

06

Thimmaiah

Multi-Tasking Staff Grade 4

High Power Laboratory (HPL)

01

Sudhakar Reddy S

Additional Director & Group Head (PSD, CED) & HoD - HPL

02

Gurudev T

Joint Director

03

Maroti

Engineering Officer Grade 4

04

Chandra sekhar M

Engineering Officer Grade 3

05

Rajaram Mohanarao Chennu

Engineering Officer Grade 3

06

Govinda Rao G

Engineering Officer Grade 3

07

Arunkumar S

Engineering Officer Grade 3

08

Rajkumar Malapati

Engineering Officer Grade 3

09

Gopal D H

Engineering Officer Grade 3

10

Nagaraj V

Engineering Officer Grade 3(Gp.II)

11

Sreeram V

Engineering Officer Grade 2

12

Ravindra Mohare M R

Engineering Officer Grade 2(Gp.II)

13

Pradeep K

Engineering Officer Grade 2 (Gp.II)

14

Ashish Kumar Suresh Kumar Kannoujiya

Engineering Officer Grade 1

15

Arun Babu M

Engineering Assistant

16

Santhosh kumar P S

Engineering Assistant

17

S. Yogaraj

Engineering Assistant

18

Imtiaz Pasha

Technician Grade 5

19

Raja H

Technician Grade 5

20

Narayanaswamy T

Technician Grade 5

21

Shankar R

Technician Grade 5

22

Ganesh M

Technician Grade 5

23

Ramakrishna C

Technician Grade 4

24

Arjun P

Technician Grade 1

25

Saravanabava V

Technical Attendant Grade 5

26

Penchalaiah M T

Attendant Grade 5

27

Suresh Babu S

Attendant Grade 4

28

Nirmala S K

Senior Assistant

29

Chaithra M N

Assistant Gr II

High Voltage Division (HVD)

 

Anupam Awasthi

Additional Director & Group Head (CD,CDD,EMD, HVD) & HoD-(Planning & I&PD)

 

Pandian G

Joint Director (HoD)

1

Prabhakar C

Joint Director

2

Gajendra R K

Engineering Officer Grade 4

3

Dharmesh Yelamanchi

Engineering Officer Grade 3

4

Priya S

Engineering Officer Grade 3(Gp.II)

5

Jithin Pauly P

Engineering Officer Grade 2

6

Suresh

Engineering Officer Grade 2(Gp.II)

7

Shyam Agarwal

Engineering Officer Grade 1

8

Bandi Venkata Nagachandra

Engineering Officer Grade 1

9

Mohan Babu V

Engineering Assistant

10

Marimuthu K

Engineering Assistant

11

Gobinath G

Engineering Assistant

12

Giri Rishes R

Technician Grade 2

13

Sunny Kumar Mandal

Technician Grade 1

14

Pichaimani R

Technical Attendant Grade 5

15

Ravi R

Technical Attendant Grade 5

16

Hemavathi Bai E

Senior Assistant

Information & Publicity Division (I&PD)

 

Anupam Awasthi

Additional Director & Group Head (CD,CDD,EMD, HVD) & HoD-(Planning & I&PD)

01

Kamalashankari R

Engineering Officer Grade 4

02

Ramadas

Engineering Officer Grade 3

03

Munishamappa M

Attendant Grade 4

04

Haritha K.S

Assistant Grade III

Library and Information Centre

 

Sudhir Kumar R

HoD (ERED) & Incharge of Library and Information Centre

01

Jaishree Khandelwal

Assistant Librarian

Mechanical Engineering Division (MED)

 

D Krishnamurthy

Additional Director & Group Head (MUAD,DSD, EVRC, MED)

01

Dr. Selvaraj M

Joint Director (HoD)

02

Prafulchandra R Dongre

Engineering Officer Grade 4

03

Vijaya Kumar K

Engineering Officer Grade 3

04

Varadaraj B M

Engineering Officer Grade 2 (Gp.II)

05

Gokul Suresh

Engineering Officer Grade 1

06

Durgesh Kumar Yadav

Engineering Officer Grade 1

07

Manish Singh

Engineering Officer Grade 1

08

Raghurama

Technician Grade 4

09

Abhilash M V

Technician Grade 1

10

Satyapriya Sahoo

Technician Grade 1

11

Raja C

Senior Assistant

Materials Technology Division (MTD)

 

Dr. Thomas P

Additional Director & Group Head (MTD,R&D,Trg) & HoD-DMD

01

Janardhana M

Joint Director (HoD)

02

Mallikharjuna Rao T

Joint Director

03

Dr. Saravanan V

Joint Director

04

Dr. Kumar R K

Joint Director

05

Kishorekumar G

Engineering Officer Grade 4

06

Arvind Kumar

Engineering Officer Grade 4

07

D Laxman Rao

Engineering Officer Grade 1

08

Subbiramani K

Engineering Assistant

09

Dhanaraj S

Technical Attendant Grade 5

10

Shankar J

Attendant Grade 5

11

Ramesha B G

Attendant Grade 5

12

Chinnappa

Attendant Grade 5

13

Anjinayya

Attendant Grade 5

14

Jayabharathi S

Assistant Grade I

Metering and Utility Automation Division (MUAD)

     
 

D Krishnamurthy

Additional Director & Group Head (MUAD,DSD, EVRC, MED)

01

Harinath Babu P.V.

Joint Director (HoD)

02

Shivakumar V

Joint Director

03

Suresh V

Engineering Officer Grade 4

04

Sudha S

Engineering Officer Grade 4

05

Viji Bharathi

Engineering Officer Grade 4

06

Pradish M

Engineering Officer Grade 4

07

Shaileshwari M U

Engineering Officer Grade 3 (Officer-Incharge for web maintenance)

08

Ushakiran H S

Engineering Officer Grade 3 (Gp.II)

09

Shivakumar C

Engineering Officer Grade 3 (Gp.II)

10

Shankaramurthy

Engineering Officer Grade 2 (Gp.II)

11

Jayadev B L

Engineering Officer Grade 2 (Gp.II)

12

Dhanavath Shankar

Engineering Officer Grade 1

13

Shivendra Kumar Sinha

Engineering Officer Grade 1

14

Pushpalatha S P

Engineering Assistant

15

Vasamsetti Mahesh

Assistant Grade III

16

Tippatla Ravikumar

Assistant Grade III

17

Ravi N

Attendant Grade 2

Official Language Section

01

Vidya L N

Senior Hindi Translator

02

Shamla Medhar

Junior Hindi Translator

03

Manjula S

Senior Assistant (Hindi Typist)

04

Ramachandra V

Attendant Grade 2

Purchase

 

Swaraj Kumar Das

Additional Director & Group Head (EATD, Purchase, ERED) & HoD-SC Lab and HRT Lab

01

Gujjala B Balaraju

Joint Director (HoD)

02

Kadar Basha

Engineering Officer Gr 3(Gp.II)

03

Manohar Nagula

Engineering Officer Grade 2

04

Varun Kumar A

Assistant Grade III

05

Uppu Anil

Assistant Grade III

Planning Division

01

Anupam Awasthi

Additional Director & Group Head (CD,CDD,EMD, HVD) & HoD-(Planning & I&PD)

02

Anand S

Engineering Officer Grade 3

03

Shivashankara Rao D

Senior Assistant

Power System Division (PSD)

 

Sudhakara Reddy S

Additional Director & Group Head (PSD, CED) & HoD-HPL

01

Dr. Amit Jain

Joint Director (HoD)

02

Sreedevi J

Joint Director

03

Kaliappan P

Joint Director

04

Dr. Manohar Singh

Engineering Officer Grade 3

05

Ramesh Patil

Engineering Officer Grade 3

06

Ved Prakash Yadav

Engineering Officer Grade 1

07

Paila Lakshmana Rao

Engineering Officer Grade 1

08

Ramachandra Murthy H S

Senior Assistant

Quality

 

Dr. Bhavani Shanker T

Joint Director & Quality Manager

 

Dr. Arun Kumar Datta (STDS)

Joint Director & Deputy Quality Manager

 

Smt. Arunjothi R

Joint Director & Deputy Quality Manager

Research & Development Management (R&D)

 

Dr. Thomas P

Additional Director & Group Head (MTD,R&D,Trg) & HoD-DMD

01

Dr.Venkateswara Rao M

Joint Director (HoD)

02

Dr.Tulika Bhattacharjee

Engineering Officer Gr 3

03

Arka Chakraborty

Engineering Officer Gr 2

04

Hemalatha A

Assistant Grade I

05

Mangala Gowri

Multi-Tasking Staff Gr 1

Short Circuit Laboratory (SCL)

01

Swaraj Kumar Das

Additional Director & Group Head (EATD, Purchase, ERED) & HoD-SC Lab and HRT Lab

02

Vasudevamurthy B R

Joint Director

03

Girija G

Joint Director

04

Somala Arjuna Rao

Engineering Officer Grade 4

05

Nunnagoppula M

Engineering Officer Grade 3

06

Venkataramaniah G

Engineering Officer Grade 3 (Gp.II)

07

Lokeshappa H S

Engineering Officer Grade 3 (Gp.II)

08

Sakthivel P

Engineering Officer Grade 3 (Gp.II)

09

Prakash C L

Engineering Officer Grade 2 (Gp.II)

10

Glory I

Senior Personal Assistant

11

Rakesh K G

Engineering Assistant

12

NaveenKumar

Engineering Assistant

13

Shenbagarajan S

Engineering Assistant

14

Lakavath Rajender

Engineering Assistant

15

Ramakrishna

Technician Grade 5

16

T P Ramesh

Technician Grade 5

17

Suresh Angadi

Technician Grade 4

18

Gopalakrishnamurthy C

Technician Grade 4

19

Hanumanthappa M N

Technician Grade 4

20

Siddalingamurthy C

Technician Grade 4

21

Suman T S

Technician Grade 2 (Electrician)

22

Chethan S

Technician Grade 1

23

Bheemashankar

Technician Grade 1

24

S Durga krishnaiah

Assistant Grade III

25

Ramesha G M

Attendant Grade 3

26

Srinivasamurthy H B

Attendant Grade 2

Security Section

01

Riaz K I

Security Officer

02

Nachappa T M

Multi-Tasking Staff Grade 4

03

Nalawade Satish Ramchandra

Multi-Tasking Staff Grade 1 (Watchman)

04

Pradeep Kumar Dhar

Multi-Tasking Staff Grade 1 (Watchman)

05

Madusudana. K.G

Multi-Tasking Staff Grade 1 (Watchman)

06

Shanker. K

Multi-Tasking Staff Grade 1 (Watchman)

Training Division

 

Dr. Thomas P

Additional Director & Group Head (MTD,R&D,Trg) & HoD-DMD

01

Dr. Anandakumar M G

Joint Director(HoD)

02

Nagendra P

Assistant Grade III

03

Munideva Rao M P

Attendant Grade 5

Sl. No.

Name of the incumbent Shri/Smt./Kum.

Name of the post

01

Manas Chakraborty

Scientific Officer Gr 3

 

RTL, Guwahati

Sl. No.

Name of the incumbent Shri/Smt./Kum.

Name of the post

01

Manas Chakraborty

Scientific Officer Gr 3

RTL, Kolkata

Sl. No.

Name of the incumbent Shri/Smt./Kum.

Name of the post

01

Dr.Prabhat Kumar Maiti

EO Gr 5/Joint Director

02

Manish Kumar

Engineering Officer Gr 1

03

Mallik G.C

Attendant Grade 5

04

Deeptaneel Roy

Assistant Grade III

RTL, Noida

Sl. No.

Name of the incumbent Shri/Smt./Kum.

Name of the post

01

Manoj Kumar Jaiswal

Joint Director (Unit Head)

02

Lakshmi Narain Giri

Engineering Officer Grade 4

03

Dr. Neha Adhikari

Engineering Officer Grade 3

04

Mridula Jain

Engineering Officer Grade 3

05

Ram Babu

Engineering Officer Grade 3

06

Dr. Venkata Prasad C

Scientific Officer Grade 3

07

Sathish Kumar

Engineering Officer Grade 3 (Gp II)

08

Sandeep Singh

Engineering Officer Grade 1

09

Rishiraj Meena

Engineering Officer Grade 1

10

Selvaraj P

Scientific Assistant

11

Umesh Chand

Technician Gr 4

12

Ranbir Singh

Technician Gr 3

13

Bishan Singh Negi

Attendant Grade 5

14

Rambaran

Attendant Grade 5

15

Pandey R K

Attendant Grade 5

16

Sumeer Chand

Attendant Grade 5

17

Jalandhar

Attendant Grade 5

18

Bhadola M K

Attendant Grade 5

19

Kiran Akolia

Attendant Grade 3

20

Ishani Mahendrakumar Sutaria

Accounts Officer

21

Rajendran G

Senior Personal Assistant

22

Bhuwan Chandra

Senior Assistant

23

Tilak Raj

Senior Assistant

24

Punith S

Assistant Grade III

25

Babu Ram

Driver Grade I

26

Ram Bahadur Singh

Driver Grade I

27

Sitaram Tyagi

Multi-Tasking Staff Gr 4

28

Yeshpal Singh

Multi-Tasking Staff Gr 3

29

Shreepal

Multi-Tasking Staff Gr 3

STDS, Bhopal

Sl. No.

Name of the incumbent Shri/Smt./Kum.

Name of the post

01

Wadhwani M K

Additional Director (Unit Head)

02

Ramjeet Singh

Additional Director

03

Ansari M A

Additional Director

04

Sawale B A

Additional Director

05

Praveen Shrivastava

Additional Director

06

Sumbul Munshi

Joint Director

07

Manohar Singh Takkher

Joint Director

08

Abhay Kumar Khairwar

Joint Director

09

Dr. Arun Kumar Datta

Joint Director

10

Sarita S Dongre

Joint Director

11

Yugal Agarwal

Joint Director

12

Leena H Roy

Joint Director

13

Himangshu Roy

Engineering Officer Gr 4

14

Deepa J Warudkar

Engineering Officer Gr 4

15

Saumitra Pathak

Engineering Officer Gr 4

16

Rajendra Singh

Engineering Officer Gr 4

17

Priyamvada Chandel

Engineering Officer Gr 4

18

Sukumar P

Engineering Officer Gr 4

19

Arvind Pandey

Engineering Officer Gr 3

20

Venkateswarulu G

Engineering Officer Gr 3

21

Diptiranjan Sahoo

Engineering Officer Gr 3

22

Kalambe S P

Engineering Officer Gr 3

23

Vipul Sharma

Engineering Officer Gr 3

24

Sunil Onkarrao Koche

Engineering Officer Gr 3(Gp II)

25

Prashanth N Deolikar

Engineering Officer Gr 3(Gp II)

26

Jan Rao Gajbhiye

Engineering Officer Gr 3(Gp II)

27

Manoj Hirani

Engineering Officer Grade 2

28

Prabakaran T

Engineering Officer Grade 2

29

Angadi Ashok Babu

Engineering Officer Grade 2

30

Guguloth Ravi

Engineering Officer Grade 2

31

K Sharath Kumar

Engineering Officer Grade 2

32

Arpit Singh

Engineering Officer Gr 1

33

Abhishek Verma

Engineering Officer Gr 1

34

Pratik Kumar Jaiswal

Engineering Officer Gr 1

35

Gyan Prakash Nirmal

Engineering Officer Gr 1

36

Saksham Rithe

Engineering Officer Gr 1

37

Aman Mishra

Engineering Officer Gr 1

38

Mahendra Pratap Maurya

Engineering Assistant

39

Kudumala Veera Gangadhar Reddy

Engineering Assistant

40

Adepu Srikanth

Scientific Assistant

41

Neeraj Singh

Engineering Assistant

42

Dubey R P

Technician Gr 6

43

Thakur R G

Technician Gr 6

44

Morchale D K

Technician Gr 5

45

Sathyanarayan Bilare

Technician Gr 5

46

Anil Rabidas

Technician Gr 4

47

Vishwakarma C

Technician Gr 4

48

Rajesh P Shende

Technician Gr 3

49

Surendra Toppo

Technician Gr 3

50

Upendra Kumar Manekar

Technician Gr 3

51

Sadashiv Sharma

Technician Gr 3

52

Shivlal Marawi

Technician Gr 2

53

Rajesh Mewade

Technician Gr 2

54

Munjam Rathan

Technician Gr 2 (compounder)

55

Bhupendra

Technician Gr 1

56

Bikas Kumar Sahoo

Technician Gr 1

57

Subas Chandra Dalei

Technician Gr 1

58

Rajesh Parate

Attendant Grade 5

59

Kashiram Akhande

Technical Attendant Gr 5

60

Soni N K

Technical Attendant Gr 5

61

Rameshchandra C

Attendant Grade 5

62

Krishna Arya

Attendant Grade 5

63

Ghanshyam Singh

Attendant Grade 4

64

Raikwar M K

Attendant Grade 4

65

Santosh

Attendant Grade 4

66

Ghasiram

Attendant Grade 3

67

Suman Kumar Verma

Security Officer

68

Srinivasa Rao N

Administrative Officer

69

Sanjay Kumar Acharya

Accounts Officer

70

Indira M A

Senior Hindi Officer

71

Biond Kumar Sah

Junior Hindi Translator

72

Sibila Kispotta

Superintendent

73

Princekutty N V

Senior Assistant

74

M S Jamgade

Senior Assistant

75

Sunil Singh Bais

Senior Assistant

76

Ramesh Wakodikar

Assistant Gr I

77

Mohammed Hussain S K

Assistant Gr II

78

Praseed P

Assistant Gr II

79

Ankit Jain

Assistant Gr II

80

Sreeja S

Assistant Gr II

81

Makam Jagan Mohan

Assistant Gr II

82

Prasad Halliyavar

Assistant Gr II

83

Sirigiri Devapriyam

Assistant Gr III

84

Dayal

Assistant Gr III

85

Varsha Diwan

Assistant Gr III

86

Shiva Shyamala K

Senior Personal Assistant

87

Thampi P G

Driver(SG)

88

Deshmukh B E

Driver (SG)

89

Phool Singh

Multi-Tasking Staff Gr 4

90

Chain Singh

Multi-Tasking Staff Gr 4

91

Roop Singh

Multi-Tasking Staff Gr 3

92

Rakesh Batham

Multi-Tasking Staff Gr 3

93

Pawan Kumar Neel

Multi-Tasking Staff Gr 3

94

Omwati

Multi-Tasking Staff Gr 2

95

Milan Kumar

Multi-Tasking Staff Gr 2

96

Maya Devi

Multi-Tasking Staff Gr 1

TRC, Nagpur

Sl. No.

Name of the incumbent Shri/Smt./Kum.

Name of the post

01

Rajesh Ranjan

Joint Director (Unit Head)

02

Dr. Samir Kumar Nath

Joint Director

03

Dhiraj Madhukar Gourkhede

Joint Director

04

Uday S Joshi

Engineering Officer Grade 4

05

Rajesh J.Chaudhari

Engineering Officer Grade 1 (Gp II)

06

Prabhakar R Bhanse

Technician Grade 5

07

Sudhir M. Gharde

Technician Grade 3

08

Subhash D. Pandit

Attendant Grade 5

09

Sudhir B Deoghare

Attendant Grade 5

10

Madhukar G Wadatkar

Attendant Grade 5

11

Sivakumar Iyer

Attendant Grade 5

12

Javed Saood Yazdani

Senior Assistant

13

Lalitha S Pillai

Senior Assistant

14

Laluram D Yadav

Driver Grade I

15

Suhas K Indurkar

Multi-Tasking Staff Gr 4

16

Dhanraj B Gaikwad

Multi-Tasking Staff Gr 4

17

Ramdas Kutar

Multi-Tasking Staff Gr 3

18

Meshram R D

Multi-Tasking Staff Gr 3

UHVRL, Hyderabad

Sl. No.

Name of the incumbent Shri/Smt./Kum.

Name of the post

01

Dr.Pradeep M Nirgude

Additional Director (Unit Head)

02

Devender Rao K

Joint Director

03

Aravind K A

Joint Director

04

Shivaprasad P

Engineering Officer Gr 4

05

Dr. Rajamani P

Engineering Officer Gr 3

06

Ramulu A

Engineering Officer Gr 3 (Gp.II)

07

Venkateswar Rao G

Engineering Officer Gr 3(Gp.II)

08

Srinivas K

Engineering Officer Gr 3(Gp.II)

09

Krishna B

Engineering Officer Gr 2(Gp.II)

10

Prabhakar Reddy P

Engineering Officer Gr 2(Gp.II)

11

Kuruva Urukundu

Engineering Officer Gr 1

12

Gangeshwar Singh

Engineering Officer Gr 1

13

Rajeswara Rao K

Engineering Officer Gr 1 (Gr.II)

14

Guguloth Ramesh

Engineering Assistant

15

Siddhardha Mahankali

Scientific Assistant

16

Govardhanachari K

Engineering Assistant

17

K Sandhya

Engineering Assistant

18

Shivayogi Jamadar

Technician Gr 5

19

Sudhakar S

Technician Gr 4

20

Jangaiah G

Technician Gr 4

21

Raju M

Technician Gr 4

22

Syed Khaliq

Technician Gr 3

23

Yob M

Technician Gr 3

24

Suresh Kumar G

Technician Gr 3

25

Ashok C

Technician Gr 3

26

Kishan R

Technician Gr 1

27

Anand Singh Negi

Attendant Grade 5

28

Palani Reddy S

Attendant Grade 5

29

Radhakrishnan B

Admin-Cum-Accounts Officer

30

Joshi R C

Senior Assistant

31

Ramesh K

Senior Assistant

32

Vishnu L L N

Assistant Gr I

33

Kalpana K

Assistant Gr I

34

Pulipati Srikanth

Assistant Grade II

35

Venkatesh P

Driver Grade I

36

Venkat Rao K

Driver Grade I

37

Danaiah K

Multi-Tasking Staff Gr 4

38

Dakeya Nayak

Multi-Tasking Staff Gr 4

39

Balaraju A

Multi-Tasking Staff Gr 3

40

Kodandapani K

Multi-Tasking Staff Gr 3

41

Srisailam K

Multi-Tasking Staff Gr 3

42

Krishna P

Multi-Tasking Staff Gr 3